طراحی سایت در کرج

Karaj Web Co. Logo

ایده هایی برای استارت و طراحی یک سایت

اگر بدانید با محتوای کپی هم می‌شود رتبه خیلی خوبی در گوگل گرفت احتمالاً شما هم برای کپی محتوا و انتشارآن در وب سایت خود ترغیب می‌شوید! دلیل این کار هم کاملاً مشخص هست، همه ما دوست داریم بهترین نتیجه را در کمترین زمان وبا صرف کمترین انرژی بگیریم.
در این مقاله قصد داریم همراه با متخصصین گروه کرج وبکو، به بررسی این موضوع بپردازیم که محتوای کپی تحت چه شرایطی باعث بهبود رتبه سایت می‌شود. همانطور که می‌دانیم، گوگل در وب فارسی دارای نواقص زیادی است، از جمله این نواقص می‌توان به عدم توانایی در تشخیص سایت‌های مرجع و یا سایت‌های با محتوای کپی اشاره کرد.

رابطه اعتبار یک سایت وکپی محتوا

اعتبار کلی سایت به عوامل متعددی از جمله مدت زمان فعالیت سایت، تعداد وروردی‌ها، تعداد بک لینک‌ها و میزان سرچ نام برند در گوگل، بستگی دارد. اگر سایتی اعتبار کلی بالایی داشته باشد، اما محتوای یونیک را از یک سایت جدیدتر و با اعتبار کمتر، با وجود ذکر منبع، کپی و منتشر کند، باز هم گوگل قادر به یافتن سایت مرجع نیست. به طور کلی، گوگل اعتبار کلی سایت را در نظر می‌گیرد و در نتیجه وب سایت کپی کار را، که دارای اعتبار بیشتر بوده، از وب سایت شما بالاتر نشان خواهد داد.

ربات‌های خزنده گوگل دیر به دیر به وب سایت‌های تازه تأسیس و با اعتبار پایین سر می‌زنند. وقتی محتوای یونیک را در سایت جدید خود منتشر می‌کنید و سایتی معتبر و قدیمی‌تر، حتی بعد از گذشت چند روز از تاریخ انتشار اولیه، این مطلب را در سایت خود کپی و منتشر می‌کند، گوگل به این مقاله در سایت قدیمی رتبه بالاتری از سایت شما خواهد داد.

گوگل حتی اعتبار کلی سایت را به تاریخ انتشار ارجح می‌داند. به عبارت دیگر، اگر سایت‌های قدیمی مطلب کپی شده را دیرتر از شما در سایت خود منتشر کنند، رتبه‌ی بالاتری را در سرچ گوگل کسب خواهند کرد.

چگونه می‌توان با محتوای کپی در سرچ گوگل رتبه گرفت؟

اگر در یک مقاله ۳۰۰۰ کلمه‌ای، حداقل ۱۰۰۰ لغت اول به طور کامل کپی نبوده و بازنویسی شده باشد، این مقاله از نظر گوگل ارزشمند است. از طرفی، ۳۰۰ لغت اول مقاله به هیچ عنوان نباید کپی باشد. بهتر است اصول سئو را تحت هر شرایطی رعایت کنید. برای ۲۰۰۰ کلمه پایانی نیز محتوا را از یک مقاله مشخص کپی نکنید. بهتر است قسمت‌های مختلفی از مقالات متعدد را به متن خود اضافه نمایید. در مرحله بعد عنوان مقاله را تغییر دهید و کلمه کلیدی را به آن بیافزایید.

تگ‌های H2 ، H3 و زیر تیتر‌ها را نیز تغییر دهید. در پایان، عکس‌های یونیک به محتوای خود اضافه کنید و در انتهای مقاله یک جمع‌بندی غیر کپی بنویسید. برای تقویت سئو سایت نیز چند بک لینک برای آن بسازید.  می‌توانید کامنت فیک برای مطلب خود بنویسید. در این شرایط احتمال اینکه مقاله شما رتبه بالایی در سرچ گوگل کسب کند افزایش می‌یابد.

 

نتیجه گیری

به طور کلی، کپی محتوا باعث افت اعتبار و رتبه سایت شما می‌شود. همچنین سرقت محتوا از نظر اخلاقی نیز کار درستی نیست و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید