طراحی سایت در کرج

هفت استراتژی عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی ویدیوهای یوتیوب

در این مقاله قصد داریم درباره تحقیق کلمات کلیدی  برای ویدیوهای یوتیوب نکاتی را بررسی کنیم.این مراحل را گام به گام با هم طی خواهیم کرد، با گروه تخصصی سئو و طراحی سایت کرج وبکو همراه باشید و این اطلاعات ارزشمند را با کسانی که به آن نیاز دارند به اشتراک بگذارید. اگر شما نیز  قصد دارید استراتژی های اصولی و ثابت شده درباره تحقیق کلمات کلیدی وسئو ویدیوها ی یوتیوب را به کار ببرید ،تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اگر شما یک ویدیو را در یوتیوب آپلود کنید و برای تحقیق کلمات کلیدی آن وقت صرف نکنید، ویدیو شما بازدید نخواهد داشت.اگر شما برای تحقیق کلمات کلیدی  ویدیوتان زمان بگذارید، از استراتژی های قابل اجرا استفاده کنید و از کلمات کلیدی استفاده کنید که مردم از آن استفاده می کنند، ویدیوتان بازدید خواهد داشت.در اینجا  شش استراتژی قابل اجرا را باهم بررسی خواهیم کرد.

 

استراتژی اول

برای شروع کار، لازم نیست که از نقطه صفر شروع کنید شما میتوانید از بهترین کلمات کلیدی رقبایتان استفاده کنید و آنرا کپی کنید. برای این کار بهتر است از کانال هایی شروع کنید که اعضای آن، خیلی بیشتر از کانال شما نباشد و بهتراست کانال مورد نظرتان هم اندازه و یا کمی بیشتر از کانال شما اعضا داشته باشد.به کانال مورد نظر بروید و روی تب کانال کلیک کنید و آنرا بر اساس محبوب ترین مرتب کنید، ویدیو با بازدید بیشتر برای شما نشان داده خواهد شد.یکی از ویدیوهای پر بازدید را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید. کلمات کلیدی که در عنوان و توضیحات ویدیو به کار برده شده دقت کنید.همین تعداد انگشت شمار از کلمات کلیدی که اثبات شده هستند میتواند به شما کمک کند.شما میتوانید از این کلمات برای بهینه سازی ویدیوتان استفاده کنید.

استراتژی دوم

اگر کانال شما تازه تاسیس هست ویا شما قصد دارید که به آسانی در کلمات کلیدی تان رتبه بگیرید میتوانید کلمات کلیدی پرطرفدار جدید را پیدا کنید .واین کار آسان است. حالا سوال این است که چگونه این کلمات را پیدا کنید؟ یک ابزار رایگان به نام  Exploding Topics وجود دارد. این ابزار رایگان در وب جست وجو می کند، کلماتی که توسط مردم بیشتر سرچ میشوند را پیدا میکند وکلمات کلیدی داغ و پر طرفدار را نشان میدهد. همچنین این ابزار میتواند موضوع را براساس دسته و بازه زمانی مرتب کند تا شما بتوانید کلمه کلیدی مناسب تان را پیدا کنید.

استراتژی سوم

اگر ویدیو شما در  وب سایت یوتیوب در نتایج اول است، این خیلی خوب است.اما اگر ویدیو شما در نتایج گوگل و یوتیوب، هر دو  اول است  این خیلی بهتر است.در این حالت کانال شما میتواند مستقیما از طریق گوگل بازدید بگیرد.موتور جستجوی گوگل برای هرکلمه کلیدی نتایج ویدیو نمایش نمیدهد، گوگل برای کلمات کلیدی بسیاری نیز نتایج ویدیو را نشان میدهد.در واقع به این کلمات کلیدی نتایج ویدیو گفته میشود.این کلمات کلیدی در موضوعاتی مانند ورزش، آموزش و چیزهای زیبا وجالب و…ویا تقریبا در هر موردی که بتواند نتایجی داشته باشد نشان داده میشود.بنابراین بهتراست قبل از اینکه ویدیوتان را سئو کنید کلمه کلیدی موردنظرتان را در گوگل سرچ کنید اگر هیچ نتایج ویدیو وجود نداشت این به این معنا است که گوگل تصمیم گرفته است درباره این مورد نتایج ویدیوی را در نتایج نشان ندهد وبهتر است شما نیز روی این کلمه بهینه سازی نکنید.اما اگر شما کلمه کلیدی تان  را در گوگل سرچ کردید و نتایج ویدیویی برای آن نشان داده شد یعنی اینکه اگر شما از این کلمه کلیدی استفاده کنید شانس این را خواهید داشت که از گوگل رتبه بگیرید وبازدید جذب خواهید کرد.

استراتژی چهارم

از افزونه هایی مانند seo chrom  استفاده کنید این افزونه ها برای یوتیوب طراحی شده اند.اگر یک فهرست از کلمات کلیدی تهیه کنید این بسیار عالی است.اما چگونه این کلمات را انتخاب کنید.شما میتوانید از افزونه های یوتیوب مانند   vid iq و tube buddy استفاده کنید.به عنوان مثال افزونه vid iq ، اگرشما یک کلمه کلیدی را در یوتیوب جستجو کنید این افزونه در نتایج جستجو تعداد جستجو ، رقابت  و هم چنین یک امتیازکلی را نشان خواهد داد.و هرچه امتیاز بالاتر باشد این بهتر است.همچین شما میتوانید  از بخش کلید واژه های مرتبط استفاده کنید که در بالای گزارش مشاهده خواهید کرد.این یک راه عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط است.

استراتژی پنجم

استفاده از یوتیوب آنالیتیکس،این ابزار رایگان  یک منبع و معدن برای تحقیق کلمات کلیدی است.این ابزار با تجزیه وتحلیل یوتیوب کلمات کلیدی دقیقی را به شما نشان میدهد. به قسمت یوتیوب استدیو بروید و سپس آنالیتیکس  و بعد reach را پیدا کنید.در اینجا لیستی از کلمات کلیدی را مشاهد خواهید کرد.

استراتژی ششم

کلمات کلیدی دم بلند یا long tail را در برچسب هایی که رقبایتان استفاده کرده اند پیدا کنید. کلمات کلیدی بلند،خاص هستند و همچنین به تعداد کمتری جستجو میشود و رقابت در آن شدید نیست پس راحت تر میتوان  در آن رتبه گرفت. این کلمات کلیدی دم بلند ممکن است قابل مشاهده نباشد یک راه آسان این است که صفحه html را  بررسی کنید. روی صفحه کلیک راست کنید و view source pageرا کلیک کنید، شما کد صفحه را مشاهد خواهید کرد.برای این کار لازم نیست که یک برنامه نویس باشید.دکمه CTRLو F را بزنید و عبارت keywordرا سرچ کنید .به کلمات کلیدی دم بلند توجه کنید.همچنین برای این کار میتوانید از پلاگین های مرورگر که قبلا معرفی شد استفاده کنید.

استراتژی هفتم

زمانی که شما یک کلمه کلیدی خاص را جستجو میکنید یوتیوب به شما کلمات کلیدی دیگری را پیشنهاد میدهد. واین یک راه عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی جدید است اما اشکال این کار این است که تعداد محدود  ۸یا ۱۰ کلمه را پیشنهاد میدهد. یک ابزار رایگان به نام k parser وجود دارد که تنها کافی است کلمه مورد نظرتان  را در آن جستجو کنید و نتایج زیادی را مشاهده خواهید کرد.

چگونه کلمات کلیدی برای یوتیوب پیدا کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید